Smog

Co nam szkodzi ?

Współczesne życie w aglomeracjach miejskich tak bardzo odbiega od natury, że coraz trudniej nasz organizm jest w stanie to zaakceptować.

WCHODZIMY W WIEK WYSOKIEJ TECHNIKI MAJĄC STRUKTURĘ CZŁOWIEKA PIERWOTNEGO” 

pisze prof. Ulrich Warnke w książce „Ryzyko utraty zdrowia”

Cywilizowany człowiek wykorzystuje obecnie coraz większą ilość urządzeń technicznych, zasilanych energią elektryczną.

Urządzenia te emitują sztuczne pola elektromagnetyczne (EM), które nakładając się na siebie, tworzą smog elektromagnetyczny.

Groźnym źródłem niebezpiecznego promieniowania elektromagnetycznego są fale emitowane przez setki maszyn elektrycznych powszechnego użytku, kuchenki elektryczne, komputery, telefony komórkowe, telewizory, odtwarzacze DVD, przekaźniki radiowe, przekaźniki telewizyjne, stacje radiolokacyjne, stacje transformatorowe, instalacje elektryczne, linie wysokiego napięcia, nadajniki GPRS, EDGE itd.

Wytwarzane pola (EM) sumując się z reguły setki razy przewyższają elektromagnetyczne tło naturalnego środowiska.

W budynkach, najbardziej  szkodliwe dla człowieka są strefy geopatyczne, powstałe jako lokalne zaburzenia pola magnetycznego i grawitacyjnego

Ziemi oraz pola wytwarzane przez płynącą pod ziemią wodę. Najsilniejsze z nich tworzą się na  skrzyżowaniu podziemnych cieków wodnych, deformacji geologicznych wierzchnich warstw skorupy ziemskiej oraz w miejscu nałożenia się węzłów siatki szwajcarskiej (Hartmanna) i diagonalnej (Currego).

Wzmocnione i skoncentrowane promieniowanie stref geopatycznych wznosi się prostopadle od powierzchni zewnętrznej ziemi do atmosfery i przenika nieomal wszystko.

Na domiar złego wszystkie strefy geopatyczne dodatkowo nasilają negatywny wpływ sztucznych pól elektromagnetycznych.

Przed sztucznym promieniowaniem elektromagnetycznym nie mamy zabezpieczeń, nie wytwarzamy również żadnych naturalnych procesów obronnych organizmu. Tymczasem, dzień po dniu, cały czas przebywamy w polu jego działania, jesteśmy nieustannie pod ostrzałem, gdyż niechciane fale przenikają nawet najgrubsze betonowe ściany.


Problem tkwi w nadmiarze i kumulacji źródeł promieniowania – co roku przybywa ich średnio 6 %, Co 10 lat podwaja się liczba nadajników…..

Człowiek nie widzi i nie odczuwa bezpośrednio przenikających go fal elektromagnetycznych, nie tworzy również żadnych mechanizmów chroniących go przed ich działaniem.


Szkodliwe efekty oddziaływania smogu elektromagnetycznego często występują po pewnym okresie utajenia i mogą się ujawniać z opóźnieniem kilku miesięcy, a nawet lat.


Dlatego też, złe samopoczucie i pojawiające się schorzenia nie są w ogóle kojarzone z oddziaływaniem szkodliwego promieniowania. Z badań wynika, że szkodliwe pola działając dłużej na żywy organizm między innymi zaburzają procesy przemiany materii hamują produkcję wielu hormonów, wpływają na żelazo wchodzące w skład czerwonych ciałek krwi. 

U ludzi często przebywających w takich warunkach najczęściej pojawia się rozdrażnienie; nie co później chroniczne zmęczenie, obniżenie koncentracji, zawroty i bóle głowy, płytszy oddech, zaburzenia snu i pamięci, z czasem ogólne osłabienie i zmniejszenie odporności organizmu.


Po pewnym okresie, w skutek dłuższego oddziaływania szkodliwego promieniowania, ujawniają się choroby  układu nerwowego, alergie, białaczki, cysty, wrzody, poronienia, bezpłodność, impotencja, problemy z układem krążenia, przewodem pokarmowym itp.
Gwałtownie rośnie ryzyko zawałów, guzów mózgu, udarów, czerniaka i innych nowotworów.  


Współczesny człowiek przebywa nie tylko z dala od natury, ale na dodatek zewsząd otoczył się sztucznymi różnymi polami zakłócającymi, pogarszając w ten sposób warunki odbioru przez mózg naturalnego promieniowania ziemskiego.


Jak temu zaradzić?

Od milionów lat na nasze ciała działały naturalne fale elektromagnetyczne  decydując o naszym rozwoju, regulując wszystkie procesy życiowe. Człowiek na Ziemi poddawany jest nieustannie działaniu pól elektromagnetycznych o ekstremalnie niskich (ELF 30÷300 Hz) i ultra niskich (ULF poniżej 30 Hz). częstotliwościach.

Pole magnetyczne Ziemi chroni ją przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Umożliwia życie, wpływa na funkcjonowanie wszystkich organizmów żywych.  Świat zwierząt  i roślin doskonale je odczuwa,  co możemy zauważyć wśród owadów, ptaków, ryb różnych kwiatów, drzew  itp.
 
„Cywilizowany człowiek” zatracając niektóre zmysły, najczęściej nie jest w stanie świadomie stwierdzić jego obecności, jedynie przy pomocy aparatury.  Pokazuje je nawet wychylającą się wskazówka kompasu.

Wielkość ziemskiego pola magnetycznego (indukcja)- traktowana jako tło. na biegunach magnetycznych wynosi 70 uT a na równiku 35 uT, dla Europy Środkowej  przyjmuje się wartość 50 uT. Z badań wynika, że nasze ciało, w szczególności mózg, jest doskonałą anteną nadawczo-odbiorczą, bardzo wrażliwą na otoczenie. Dlatego też samopoczucie ludzi tak często podlega wpływom pola magnetycznego Ziemi. Złe samopoczucie, rozdrażnienie, ból głowy, bezsenność – to często objawy meteopatii czyli zwiększonej wrażliwości na pogodę związanej z wpływami elektromagnetycznymi. Pole magnetyczne ziemi ma siłę ca. 47000 nT, jest ona jednak zależna od wiatru słonecznego, warunków atmosferycznych, wahań  temperatury, pory dnia, fazy księżyca itp. 

W wielkim uproszczeniu Ziemia otrzymuje swoją energię od Słońca. Wypromieniowane przez słońce częstotliwości witalne, sprawiają, że ciała i różne formy naturalne wpadają w rezonans i zaczynają wspólnie drgać wprowadzając stan równowagi. Minerały krzemianowe tworzą 87% kontynentalnej skorupy ziemskiej. Kryształy kwarcu {krzemiany} są naturalnymi transformatorami energii.
„Zakłócające częstotliwości i drgania” są to takie wibracje, które tłumią wypromieniowane przez Słońce częstotliwości witalne, a przez to zaburzają naturalną harmonię. Mogą  być one pochodzenia naturalnego (promieniowanie geopatyczne) lub  mogą być wytworzone sztucznie przez człowieka (EM).


Naturalne pola elektromagnetyczne regulują wszystkie procesy życiowe. Z kolei strefy geopatyczne i sztuczne pola elektro-magnetyczne prowadzą do zaburzeń czynnościowych w organizmie człowieka.  Każdy proces w naturze polega na współdziałaniu negatywnych i pozytywnych drgań. Negatywne energie nie mogą się samoczynnie regenerować.  Aby osiągnąć równowagę potrzebna jest pozytywna energia. Jeżeli równowaga jest zaburzona i nie doprowadzone są żadne pozytywne drgania, negatywna energia dominuje i z czasem zaburza funkcjonowanie żywych organizmów, prowadząc do zachwiania  stanu równowagi i w efekcie chorób.


BADANIA

VITA Tronic  uzyskał bardzo pozytywną opinię  Międzynarodowego Instytutu Badań nad Elektromagnetyczną Znośnością (IIREC- International Institute for Research on Electromagnetic  Compatibility, Austria), który przeprowadził badania naukowe dotyczące działania urządzenia. 

Pomiary prowadzone były w 15 punktach, które uwzględniały różne sytuacje, spowodowane odmiennym obciążeniem geologicznym i technicznym w przestrzeni dwupiętrowego budynku i w jego otoczeniu.  Działanie urządzenia śledzono przez pomiar gęstości strumienia statycznego, pola magnetycznego i pola magnetycznego o ultra niskiej częstotliwości, gdyż w naturalnym polu magnetycznym zakresy te są szczególnie wyraziste i bardzo ważne biologicznie. Przestrzenną strukturę pola magnetycznego mierzono przy pomocy koherencji pola (FKM), natomiast oznaczenie punktów i stref zakłócających, oraz ich siły pobudzania określano przy pomocy dywergencji gradientu pola (FGD).

Urządzenie VITA Tronic powoduje całkowite wyrównywanie przestrzennego pola, które jest określane przez naturalne tło i inne nieznane techniczne wpływy. Wyrównuje zakłócenia stref geopatycznych, które zawsze wzmacniają działanie smogu elektromagnetycznego.     

Analiza poszczególnych wyników badań, pozwoliła wyciągnąć następujące wnioski:
  • mierząc wyrównujące pole magnetyczne, działanie urządzenia VITA Tronic wykazano już po 2 – 3  godzinach w odległości do 5 m osiągnięto pozytywne wyniki już w pierwszym dniu po aktywacji urządzenia VITA Tronic
  • po dwóch dniach stwierdzono pozytywne działanie urządzenia VITA Tronic w odległości  43  m  
  • po dwóch tygodniach, w wielu punktach pomiarowych osiągnięto optymalne przestrzenne wyrównanie pola magnetycznego
  • po czterech tygodniach we wszystkich punktach pomiarowych odnotowano wyraźną poprawę w porównaniu ze stanem wyjściowym
  • na podstawie przeprowadzonych badań można potwierdzić długotrwałą stabilność działania urządzenia VITA Tronic, na którą nakładają się naturalne cykle, ale nie naruszają jej wyrównywanie pola magnetycznego przez VITA Tronic stwierdzono do odległości 50m. Jego działanie, potwierdzono  również w pionie, w odległości 4,3 m.
VITA Tronic udowodnił, we wszystkich badaniach, swoją wybitną przydatność do przestrzennego wyrównywania pól magnetycznych, które były wybijane przez techniczne niskie częstotliwości. Przy zakłóceniach pulsacyjnych pochodzenia technicznego, o wysokiej częstotliwości, dodatkowo, poleca się stosowanie lokalnych środków zaradczych

Badania wykazały, że pod wpływem urządzenia VITA Tronc, we wszystkich punktach pomiarowych, struktura pola magnetycznego stała się bardziej wyrównana. Punkty i strefy zakłócające, osłabiły się lub nawet zostały usunięte. Zgodność zmian pola, we wszystkich punktach pomiarowych, udowodniła skuteczność działania tego urządzenia na tle naturalnego i technicznego promieniowania.

Podsumowując prace badawcze udowodniono, że:
Urządzenie VITA Tronic w pełni spełnia wymagania, jako niezawodnie działający system do poprawy elektromagnetycznej znośności,  poprzez przestrzenne wyrównywanie pola magnetycznego, w biologicznym zakresie jądra komórkowego 0-10 Hz w, w promieniu do 50 m . Aby osiągnąć oczekiwane efekty, stosowanie jednego urządzenia wystarcza w dwupiętrowym budynku biurowym, wielkości domu  wielorodzinnego  i  na zewnątrz w jego otoczeniu.
Partnerzy

Stowarzyszenia

Ta witryna używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu ›